Jdi na obsah Jdi na menu
 


IMP

Intermediár:  oddělení tréninku a trpělivosti.

Zatím co na ARO a JIRP se o miminka starají sestřičky, na oddělení intermediární péče - - na tzv. impu či intermedu - se učí o miminka starat maminky. A zatímco na ARO a JIRP je nejtěžší miminko uzdravit a dopéct, na intermedu je nejtěžší ten čas, který miminko potřebuje, aby vše zvládlo a mohlo jít domů. A maminka se učí být trpělivá. Miminku, které nemohlo trénovat takové ty normální věci u maminky v bříšku, to jde na vzduchu hůř. Naučit se koordinovat  dýchání a sání trvá. A také trvá, než se naučí pít od maminky. Na tomto oddělení všechno tak nějak moc dlouho trvá.

 

Naše Nedouše přišlo na intermediár s váhou 1,4 kg. Normální miminko se považuje za "normální", narodí-li se s váhou aspoň 2,5 kg. Tak intermediárovému nedouškovi stačí, když má asi 1,8 - 2 kg, ale hlavně je schopno se úplně samo nakrmit, a to tak, že se při pití nedusí. Jak dlouho to trvá? Každému miminku jinak! Některé se na tomto oddělení sotva ohřeje, u některého inkubátoru vysedí maminka ďůlek.

 

Jenže rodiče už mají dojíždění do nemocnice plné zuby a tak rádi by si už odnesli svoje miminko domů! Ale čím víc na Nedouše spěchají a ptají se doktorů, když už by mohlo jít miminko s nimi, tím vážněji se ukázalo, že Nedouše je ještě slabé a musí ještě v nemocnici zůstat!

 

 

Pokračování příběhu

 

Příspěvky

17. 3. 2014

Komentářů: 0

Rubrika: IMP

Celý příspěvek

17. 3. 2014

Komentářů: 0

Rubrika: IMP

Celý příspěvek